CZŁOWIEK VS. AI
Czy AI przekroczyło
granice ludzkiej percepcji?
Jak mózg człowieka odnajduje się w erze AI?
Raport z NeuroBadań.
Badanie zorganizowane
i zrealizowane przez:
Partner Strategiczny:
Patronat
Honorowy:
Badanie zorganizowane
i zrealizowane przez:
Partner Strategiczny:
Patronat
Honorowy:
Poznaj odpowiedzi
Ekspertki i Eksperci współtworzący raport:
Krystian Wydro
AI Evangelist & Design Team Leader Ewangelista AI - Grafik - Animator z 20-letnim doświadczeniem w branży reklamowej, a od 5 lat manager zespołu designerskiego. Jest również przewodniczącym podgrupy roboczej w IAB zajmującej się tematyką case studies z AI. Współtwórca „Kurs generowania obrazu” na CampusAI.
Executive Summary
1.
Trudności w odróżnianiu treści AI od ludzkich:
Zaufanie i percepcja ekspertyzy:
Nie liczy się pochodzenie, a wewnętrzne przekonanie:
Subiektywne oceny i błędy poznawcze:
Reakcje NeuroFizjologiczne:
Czy AI przekroczyło granice percepcji?
Wniosek końcowy:
W świetle tych wyników kluczowym wyzwaniem staje się nie tylko rozwój technologii AI, ale również zrozumienie i kształtowanie ludzkiej percepcji w kontekście coraz bardziej zaawansowanych algorytmów.
Jako społeczeństwo stajemy przed wyzwaniem nie tylko adaptacji do szybko rozwijających się technologii, ale również zachowania krytycznego myślenia i świadomego podejścia do treści, które konsumujemy, niezależnie od ich pochodzenia.
W miarę jak AI staje się coraz bardziej zintegrowane z naszą codziennością naszym wspólnym zadaniem jest zrozumienie i kształtowanie tych narzędzi w sposób, który wspiera ludzkie dobro, prawdę, humanizm, promuje zrównoważony rozwój i przyczynia się do pozytywnych zmian w społeczeństwie.
Co dalej?
Odkrycia te mają ważne implikacje dla przyszłego rozwoju technologii AI, komunikacji biznesowej i marketingowej oraz interakcji człowiek-maszyna. Istnieje potrzeba dalszego monitorowania wpływu AI na społeczeństwo, szczególnie w kontekście autentyczności treści i zaufania.
Już teraz prowadzimy kolejne neurobadania sprawdzające percepcję wideo i głosu wygenerowanego przez AI, które opublikujemy w kolejnym raporcie.
Wiedząc, że AI przekroczyło granice ludzkiej percepcji pojawia się jedno ważne – a być może nawet egzystencjonalne – pytanie:
Co z tym zrobimy?
O Neuroinsight Lab:
Neuroinsight Lab to agencja neuroBadawcza, będąca częścią SeeWidely, wyspecjalizowana w badaniach z wykorzystaniem zaawansowanej neuroTechnologii napędzanej przez AI.
Wykorzystując zdobycze neuronauki pomagamy firmom spojrzeć oczami swoich klientów i nadawać na tych samych falach, dzięki czemu mogą kreować rozwiązania, które są brain-friendly oraz tworzyć marki, które rezonują z odbiorcami. Tym samym wpieramy naszych klientów w budowaniu niezrównanej przewagi konkurencyjnej, z której od lat korzystają światowi liderzy jak m.in. Apple, Microsoft, TikTok, Google Procter and Gamble i nie tylko.
Odwiedź nas na neuroinsightlab.pl
Omówmy to podczas bezpłatnej konsultacji – wystarczy, że zarezerwujesz dogodny dla siebie termin na stronie: umow.NeuroinsightLab.pl
Prawa autorskie i cytowanie:
© 2024 Neuroinsight Lab (by SeeWidely).
Wszystkie prawa autorskie do niniejszego raportu oraz do treści w nim zawartych, z wyjątkiem materiałów dostarczonych przez ekspertów zewnętrznych, przysługują Neuroinsight Lab (by SeeWidely) i są chronione na mocy praw autorskich. Publikacja ta może być wykorzystywana zgodnie z zasadami prawa autorskiego przy zachowaniu odpowiedniego sposobu cytowania oraz wskazania źródła. W przypadku cytowania treści, materiałów graficznych i wykresów konieczne jest bezwzględne podanie źródła zgodnie z poniższym wzorem:
Wzór cytowania:
Neuroinsight Lab (by SeeWidely). „AI vs. Człowiek: Czy AI przekroczyło granice ludzkiej percepcji?”, Raport z Neurobadań, 2024, red. Marcin P. Stopa, dostęp: ai.neuroinsightlab.pl
Odkrycia, analizy oraz wnioski przedstawione w raporcie są efektem badań przeprowadzonych przez Neuroinsight Lab (by SeeWidely) i stanowią chronioną prawem własność intelektualną firmy.