Neuroinsight Lab Blog

Jak Kellogg podbija rynek przekąsek skutecznie odświeżając opakowania Rice Krispies Treats

Organizacja:
Kellogg

Branża:
FMCG

Techniki neuromarketingowe:

EEG

EEG (elektroencefalografia) - metody badania aktywności mózgu za pomocą elektrod na głowie.

EEG

EEG (elektroencefalografia) - metody badania aktywności mózgu za pomocą elektrod na głowie.

Eye-tracking Metoda badania ruchów gałek ocznych, służąca analizie, gdzie dokładnie kierowany jest wzrok, czego badany szuka lub co przyciąga uwagę.
Eye-tracking Metoda badania ruchów gałek ocznych, służąca analizie, gdzie dokładnie kierowany jest wzrok, czego badany szuka lub co przyciąga uwagę.
Wyzwanie:
Rice Krispies Treats, mimo wzrostu sprzedaży, musiało stawić czoła silnej konkurencji i niskiej lojalności klientów. Odświeżenie wyglądu opakowania mogłoby wpłynąć pozytywnie na decyzje zakupowe, jednak każda zmiana może zostać negatywnie odebrana przez klientów. Dlatego, aby zrobić to skutecznie wskazane było przetestowanie odświeżonego wyglądu za pomocą badań neuromarketingowych.
Efekt:
  Zmiana opakowania zwiększyła uwagę konsumentów na produkcie oraz na przekazie smaku/rodzaju.
  Utrzymanie silnej pozycji wśród obecnych klientów-rodziców oraz zwiększenie zainteresowania wśród nowych osób niebędących rodzicami.
  Wzmocnienie skojarzeń związanych z marką, „zabawą” i „dzieleniem się” oraz skuteczne wyróżnienie opakowania na tle konkurencji.
Szczegóły:
Kellogg w poszukiwaniu sposobów na zwiększenie sprzedaży Rice Krispies Treats postanowiło odświeżyć opakowanie swojego produktu. Używając technik takich jak EEG i eye-tracking można zmierzyć reakcje konsumentów na nowe opakowanie. Wyniki pokazały, że nowa szata graficzna przykuwa uwagę klientów, zwiększa emocjonalne zaangażowanie i sprawia, że marka zapada w pamięć. Dzięki tym badaniom Kellogg zyskało pewność, że zmiana opakowania przyniesie pozytywne rezultaty na rynku.
Wskazówka dla profesjonalistów:
Odświeżanie opakowań oraz wykorzystanie badań neuromarketingowych z wykorzystaniem EEG i eye-tracking może pomóc w pozycjonowaniu marki na rynku, wyróżnieniu produktu na półkach sklepowych i zwiększeniu sprzedaży. Skupienie się na stworzeniu silnych skojarzeń związanych z marką, a także na emocjonalnym zaangażowaniu może przyczynić się do większej lojalności wśród klientów.
Dodatkowe materiały do wglądu:
Porównanie wzoru opakowania - Neuromatketing - Kellogg.
Zmiana wzoru opakowania - Neuromatketing - Kellogg
Eye-tracking wzoru opakowania - Neuromatketing - Kellogg
Rozmowa czy e-mail?

Skontaktuj się z nami, używając formularza lub od razu zarezerwuj 30-minutową rozmowę w dogodnym dla siebie terminie.

Skontaktuj się z nami:

    Aby wysłać wiadomość musisz zaakceptować politykę prywatności.

    biuletyn neuroefektywnie